Anketa „Nejúspěšnější reprezentant a tým ČR roku 2017“ - výsledky

Česká asociace univerzitního sportu již po 23. vyhlásila anketu o nejúspěšnějšího akademického reprezentanta a tým České republiky. Měli jste možnost rozhodnout, kdo z navržených sportovců a týmů, kteří se umístili na 1. – 4. místě na Zimní světové univerziádě v Almaty a na Letní světové univerziádě v Taipei, se stane vítězem letošní ankety pro rok 2017.

Vítězem kategorie „Jednotlivci“ se stal Radek Juška, který získal zlato ve skoku dalekém na Letní světové univerziádě v Taipei. Svým výkonem zároveň vytvořil nový český rekord. Na druhém místě v anketě se umístil Jiří Čech, který vybojoval první místo v kategorii Freestyle Skiing na Zimní světové univerziádě. Jako třetí se podle Vás umístila Kristina Mäki, která si v Taipei doběhla na trati dlouhé 1500 m pro krásné třetí místo.

Vítězem kategorie „Týmy“ se stal čtyřčlenný tým lyžařů, ve složení Martina Dubovská, Tereza Kmochová, Daniel Paulus a Adam Zika, kteří v Almaty vybojovali společnými silami prvenství v paralelním slalomu týmů. Druhým nejúspěšnějším týmem jste zvolili štafetu mužů na 4×400 m, ve složení Jan Tesař, Lukáš Hodboď, Filip Šnejdr, Vít Müller a Martin Juránek (pouze v rozběhu), která si v Taipei doběhla pro bronzovou medaili. Třetím nejúspěšnějším týmem letošních univerziád se na základě Vašeho hlasování stal tým běžců na lyžích – Jakub Antoš, Miroslav Rypl, Jakub Pšenička, Jakub Graf, kteří získali bronz v Almaty ve štafetě na 4×7,5 km.

Výhercům ankety gratulujeme, všem, kdo se ankety zúčastnil děkujeme, třem vylosovaným jsme předali trička a děkujeme především všem sportovcům za reprezentaci, a přejeme hodně štěstí a úspěchů na dalších soutěžích.