Anežka Drahotová přidává další mediali z Univerziády pro český tým

12. července 2019 | Universiade Napoli 2019 | Česká asociace univerzitního sportu

Anežka Drahotová bronzová na Univerziádě v Neapoli! Studentka VŠEM v závodě na 20km rychlochůzí protla pomyslnou cílovou pásku jako třetí v čase a přidává tak další cenný kov do sbírky českého akademického týmu. 


Foto: Martina Hartmanová

V první polovině závodu se držela v čele závodu se dvěmi atletkami z Austrálie Haywag a Montag. V druhé polovině závodu Drahotová nedokázala udržet jejich tempo a její dvě největší soupeřky se jí vzdálily. Česká závodnice se v jednu chvíli dostala až na čtvrté místo, se ztrátou 10 sekund na třetí číňanku. Do cíle však došla třetí a zaslouženě slaví medailový úspěch.

“Původně jsem se podivovala nad tím brzkým startem, protože jsem vstávala asi ve čtvrt na pět. Ale nakonec jsem ráda, protože i tak bylo hrozné horko. Nerada se vymlouvám na podmínky, ale bylo opravdu horko. Medaile se počítá a jsem ráda, že jsem přispěla do medailové sbírky ČR. Doufala jsem v medaili. Ty Australanky byly opravdu silné. Byly dobře připravené na to teplo. A jsem ráda, ze jsem porazila Čínské závodnice. Ikdyž můj čas nebyl extra kvalitní, dneska to pro mě byl hrozný boj.” řekla Drahotová po závodě pro Českou televizi.

Před pár dny přiletěla, přidala se k českému týmu, ještě potrénovala a dnes si došla pro medaili. “Večer před závodem jsem si pustila Pretty Woman, abych si odpočinula.” dodala s úsměvem Anežka.


Foto: Martina Hartmanová