Nominační kriteria respektive jejich nastavení probíhalo v komunikaci s Ing J. Dumkem (vedoucí úseku beachvolejbalu při ČVS) a Mgr. T. Pálou (koordinátorem beachvolejbalu mládeže v rámci ČVS).

Nominační kritéria:

ÚBV ČVS podporuje nominaci 2 týmů v každé kategorii (celkem tedy 4 týmy) na AMS v beachvolejbalu. Nominační kritéria pro Akademické MS v beachvolejbalu byla po dohodě předsedy komise beachvolejbalu v rámci ČAUS, p. PhDr. R, Vorálka a vedoucího úseku beachvolejbalu ČVS, p. Ing. Jan Dumek, stanovena takto:

1) Nominovaný reprezentant:

Tým, který je ČVS dle směrnice beachvolejbalového reprezentanta nominován do některé z kategorií OH, A, B1 a B2 bude mít největší vliv na nominaci.

2) Žebříček ABV ČVS dospělých:

Dle výsledků na oficiálních mezinárodních a národních turnajích je sestavován oficiální žebříček ABV ČVS mužů a žen. Postavení v žebříčku bude stanoveno týden před termínem finální nominace na AMS.

3) Aktuální výkonnost a perspektiva hráčů-ek

ČVS je připraveno nominované týmy na AMS podpořit obstaráním hracího oblečení (aktuálně zn. Kappa). Konkrétní návrh bude ještě projednáván p. Vorálkem a p. Dumkem v dostatečném předstihu před akcí.

Hráči a hráčky, které připadají v úvahu pro nominaci na AMS: Gálová, Olivová, M. Dostálová, N, Dostálová, Bonnerová, Valková.

Ad 2) Hráči i hráčky se připravovali vedení svých trenérů a účastnili se českých i zahraničních turnajů.

Hodnocení

ČAUS nás jako výpravu velmi dobře organizačně, administrativně a technicky zajistila. Společným oblečením pro nástup zemí na AMS nás zaopatřila ČAUS, jedinou výtkou je snad ta, že by příště mohla být k mání i mikina, která v estonském počasí byla třeba.

Doprava na AMS i doprava v místě konání byla bezchybná. Chválím včasný přílet a možnost trénování v dějišti turnaje před jeho začátkem.

Ubytování i stravování bylo vysoce nadstandardní v krásném hotelu cca 1,2 km od sportoviště.

Lékařské zabezpečení v dějišti turnaje naše výprava naštěstí nepotřebovala, ale regenerace ve formě wellness zóny byla součástí hotelu, takže vše v pořádku.

Hodnocení sportovních výsledků:

* Perušič, Schweiner – 19. místo

Konečný výsledek Ondřeje s Davidem je rozhodně zklamáním nejen pro hráče, ale i pro mě, jako jejich trenéra. Jedinou polehčující okolností neúspěchu je fakt, že turnaj byl výborně obsazen. Výborní soupeři se tohoto turnaje účastnili, protože letos poprvé je AMS započítáváno do FIVB žebříčku.

Příčinou neúspěchu byly průměrné předvedené výkony ve skupině. Tam chlapci skončili 3., proto jim byl v prvním kole přiřknut nelehký soupeř, tím byli domácí Estonci (Nolvak, Tisaar). Prohra v tomto utkání znamenala konec ambicí a možnost dobrého umístění, protože už se dohrávalo pouze o 17. místo. V bojích o 17. místo kluci prohráli ještě jednou, a to s francouzským párem Di Giantommaso, Thiercy, mimochodem to jsou úřadující vicemistři Evropy do 22 let.

* Gálová, Olivová – 13. místo

* Dostálová N., Valková – 10. místo

Děvčata bych si dovolil shrnout společně, protože jejich výsledky a průchod turnajem byly prakticky identické. Oba dívčí páry suverénně vyhrály základní skupiny a byly nasazeny přímo do druhého kola pavouku. Tam bohužel opět měly společný výsledek, tentokrát záporný. Eliška se Sárou i Nicole s Kateřinou prohrály. První jmenované prohrály 0:2 se Švédkami, Nicole s Kateřinou prohrály dobře rozehrané utkání 1:2 s Rakušankami. Tyto dvě prohry českým reprezentantkám zavřely cestu mezi osm nejlepších párů turnaje. V dohrávkách o 9. místo se lépe dařilo Nicole s Kateřinou, kterým se podařilo přehrát několikanásobné medailistky z mládežnických ME i MS, polky Strag, Gruszynska.

Zde naleznete kompletní výsledkový servis ŽEN a MUŽŮ.