„Na jednu stranu je to moc krásné, na druhou strašně těžké. Myslím tím těžké pro pořadatele zvládnout takovou masu lidí a náročné pro rozhodčí udržet koncentraci po celý den závodění,“ říká Vojtěch Zicháček, člen výkonného výboru ČSB  pro letní biatlon. „Možná je to pro nás impuls k zamyšlení nad postupovým klíčem do závodů Českého poháru.“  

Momentka z premiérové ČP v Areálu Hraběnka roku 2018

Na tratích se, v rámci III. kola Českého poháru, bojovalo celkem o 44 sad medailí, tedy 132 cenných kovů. O ty se mezi sebou podělili zástupci 27 klubů. Zejména díky výsledkům v kategoriích D+D zazářili sportovci SKP Kornpitz s úctyhodnou medailovou bilancí 23 cenných kovů (9-9-5). Svoji sílu opět ukázali i biatlonisté ze Starého Města pod Landštejnem (6-5-4) nebo Břidličné (6-1-3). Ziskem osmi medailí (4-1-3) překvapila Ostrava, následovaná domácí Jilemnicí (4-0-5) a Krkonošemi (3-1-2). V pomyslné první desítce dle hodnoty medailí se ještě umístily kluby SK Rover Praha (2-4-1), Krušné Hory (2-2-1), Blansko (2-1-0) a Střelka Brno (1-2-3).

Nástup „vyfešákovaných“ rozhodčích

„My jsme si už ve středu vyzkoušeli souhru našeho týmu při kontrolních závodech a snad i proto proběhly závody bez problémů,“ potěšilo šéfa organizačního výboru Jana Suchardu. „Asi největší komplikací byla skutečnost, že Jilemnicí se nyní kvůli uzavírkám špatně projíždí. Vedle objezdových tras jsme tak museli řešit i náhradní parkovací plochy, ale všichni snad ´svoje´ místo našli.“ Dobrý vizuální efekt pak udělalo jednotné oblečení rozhodčích. „Jejich nástup mi hned připomněl Světový pohár v Novém Městě na Moravě,“ usmál se Jan Sucharda.

Zaplněný Areál Hraběnka

Celý článek na: www.biatlon.cz/treti-kolo-ceskeho-poharu-v-jilemnici-prolomilo-hranici-jednoho-tisice-startujicich/
Auto: Tomáš Hermann
Foto: Klub biatlonu Jilemnice