AKADEMICKÉ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V ALPSKÝCH DISCIPLINÁCH

Bílá v Beskydech, 17 . – 18. února 2018

2. ČÁST – SLALOM, OBŘÍ SLALOM

 

V tradičním únorovém termínu se konala a rovněž na tradičním místě na Bílé v Beskydách druhá část Akademického mistrovství ČR v alpských disciplínách – slalomu a obřím slalomu. Závod pořádá již 23 let VSK MENDELU Brno v současné technické spolupráci se SKI BÍLÁ a je zařazen do Evropského poháru FIS/UNI, po stránce odborného sportovního úseku alpských disciplin SLČR i jako Mistrovství ČR juniorů. Celková účast byla tedy značná – 104 mužů (z toho 22 akademiků) a 60 žen (18 akademiček) ze 17 vysokých škol a univerzit z celkem 7 států.

Na startu se kromě Forejtka a Capové (a rovněž Ledecké), kteří byli na ZOH v Koreji, se zúčastnili všichni přední akademici včetně těch, kteří startovali na Zimní univerziádě 2017 v Almaty.

Přehled medailistů AM ČR 2018:

SLALOM
1. Čamková Veronika  VŠP Jihlava 1. Staszowsky Michal VŠB Ostrava
2. Kašparová Klára VUT Brno 2. Paulus Daniel OU Ostrava
3. Zahálková Tereza VFU Brno 3. Štěpán Martin UK Praha
       
OBŘÍ SLALOM
1. Čamková Veronika VŠP Jihlava 1. Paulus Daniel OU Ostrava
2. Kašparová Klára VUT Brno 2. Štěpán Martin UK Praha
3. Zahálková Tereza VFU Brno 3. Staszowsky Michal VŠB

Závod je vypsán současně jako Memoriál Jiřího Havla. V letošním již 4. ročníku obhájila vítězství Veronika Čamková, v kategorii mužů putovní trofej rektora MENDELU Brno získal nositel zlaté medaile ze ZU 2017 v Almaty Daniel Paulus.

Po organizační stránce za dobrého zimního počasí byl závod technickým delegátem Miloslavem Sochorem vysoce kladně hodnocen.

PhDr. Vilém Podešva, CSc – předseda komise AD ČAUS