Akademický sport ve Zpravodaji Sdružení sportovních svazů 2/2022

Akademický sport ve Zpravodaji Sdružení sportovních svazů 2/2022

 

Druhé vydání letošního informačního bulletinu Sdružení sportovních svazů České republiky je opět plné akademického sportu. 

Obsahuje články:

Adéla Švomová zářila na premiérovém akademickém světovém poháru

Známé italské letovisko na břehu Jaderského moře, které je tradičním pořadatelem světového poháru CMAS v ploutvovém plavání, hostilo v termínu 1. – 2. dubna 2022 historicky první světový univerzitní pohár v ploutvovém plavání. Na něm nemohli chybět ani zástupci českých vysokých škol. A domů se česká výprava vrátila se dvěma zlatými medailemi Adély Švomové i dalšími skvělými finálovými umístěními.

Letní světové univerzitní hry nebudou ani letos

Na základě rozhodnutí Mezinárodní federace univerzitního sportu FISU a organizačního výboru Letních světových univerzitních her v Chengdu 2021 byly LSUH opět o rok odloženy.

Tradiční soutěž letos opět v tradičním termínu

V roce 2020 znemožnila konání akademického šampionátu v požárním sportu pandemie. V loňském roce byla soutěž ze stejného důvodu přesunuta z tradičního jarního termínu na podzim a šampionát se konal bez oblíbené a velmi atraktivní disciplíny požární útok. Letos se ale akademické mistrovství do Ostravy vrátilo nejen s kompletním programem tří disciplín, ale také v klasickém jarním termínu. Ve výstupu na cvičnou věž, v běhu na 100 m s překážkami a v požárním útoku se studenti vysokých i středních škol utkali v termínu 4. – 5. května.


Zpravodaj ke stažení: