Akademický šampionát v požárním sportu v Ostravě vyvrcholil požárními útoky. Zvítězily studentky z Plzně, mezi muži studenti domácí VŠB-TU Ostrava. 

 

Ženský tým Západočeské univerzity (ZČU) Plzeň a mužský tým domácí Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava se staly vítězi královské disciplíny – požárního útoku – na závěr dvoudenního Otevřeného akademického mistrovství ČR v požárním sportu, které se konalo v Ostravě-Nové Vsi.

Dvoudenního šampionátu, který se konal ve dnech 4. – 5. května 2022, se zúčastnilo celkem 135 vysokoškoláků a středoškoláků (63 mužů a 72 žen) z celé ČR a Slovenska (konkrétně Žilinské univerzity v Žilině).

Druhé místo v požárním útoku mezi akademičkami obsadil tým VŠB-TU Ostrava a třetí skončily studentky Ostravské univerzity. Mezi akademiky byl stříbrný tým ZČU Plzeň.

Ve výstupu na věž zvítězila Simona Krampotová z Ostravské univerzity, která byla také druhá v běhu na 100 metrů s překážkami. Mezi muži byl na věži nejlepší Richard Bujna z VŠB-TU Ostrava, druhý jeho spolužák Richard Svačina. V bězích byla nejlepší Lucie Tůmová ze ZČU Plzeň, mezi muži Vít Vymazal ze SPŠ Hranice.

Ceny a medaile nejlepším předávali: proděkanka Fakulty bezpečnostního inženýrství VŠB-TU Ostrava Šárka Kročová, krajský starosta Sdružení hasičů ČMS Stanislav Kotrc a náměstek ředitele HZS Moravskoslezského kraje plk. Jiří Němčík.

Organizátory šampionátu jsou VŠB-TU Ostrava a HZS Moravskoslezského kraje, zdravotníci přijeli ze Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně a museli mj. ošetřovat jednu zlomenou ruku po pádu borce z Pardubic z kladiny při středečním odpoledním běhu 100 metrů s překážkami.

Zdroj: www.hzscr.cz


VÝSLEDKY

 

FOTOGALERIE