Akademické tituly v obřím slalomu získali Zahálková a Staszowski, ve slalomu Pospíšilová a Müller

Akademické tituly v obřím slalomu získali Tereza Zahálková a Michal Staszowski, ve slalomu kralovali Klára Pospíšilová a Marek Müller

 

V obřím slalomu se Akademickou mistryní ČR pro rok 2021 stala Tereza Zahálková reprezentující VFU Brno, druhá dojela Viktorie Vydrová z ČZU Praha, třetí místo obsadila Monika Zemanová z Masarykovy univerzity. Mezi muži byl nejrychlejší Michal Staszowski z VŠB-TU Ostrava a právem si odváží z Bílé titul Akademického mistra ČR. Stříbro bral Marek Müller z VŠO v Praze a bronz pak Adam Klíma z Masarykovy univerzity. 

Ve slalomu si pro titul a zlatou medaili dojela Klára Pospíšilová z VOŠ ČUS, stříbro patří Tereze Zahálkové a bronz Šárce Chroustové, studentce Masarykovy univerzity. V mužské kategorii kraloval Marek Müller, druhý dojel Adam Klíma za Masarykovu univerzitu a třetí se umístil Ondřej Surkoš reprezentující VUT Brno.

O víkendu 12. – 14. února 2021 se uskutečnilo za přísných protiepidemických opatřeních Akademické mistrovství ČR v alpských disciplínách 2021 v rámci Evropského poháru FIS/UNI. Česká asociace univerzitního sportu a Komise alpských disciplín ČAUS ve spolupráci se SKI Areál Bílá v Beskydech zajistili podmínky pro uspořádání soutěže.

“Musím říci, že to bylo velice náročné, sněhové podmínky byly ideální ale také opravdu tuhá zima!” přiznal předseda OV Jakub Havel. “Organizaci vstupního filtru a testování na Covid-19 jsme díky spolupráci s Poliklinikou s Havířova zvládli a vše hradila pojišťovna. Nikdo nebyl covid-pozitivní! Roušky byly i přes negativní testy všech nekompromisní podmínkou ve vnitřních prostorách a na vleku, kde se mohlo jezdit na čtyřsedačce jen po dvou. V průběhu závodu SKI Bílá uzavřela areál jen pro testované a i hotel zvládnul dodržet přísná opatření ve společných prostorách, restaurace atd. Závod proběhl opravdu v „bublině“ během všech tří dnů.” zhodnotil Havel protiepidemická opatření v rámci akce. “Bohužel si situaci u jiných sportů moc představit nedokážu. Závod se vydařil i po sportovní stránce, ale díky všem protiepidemickým opatřením to jsou nervy.” dodal.

 

Akademické mistrovství ČR v alpských disciplínách 2021
Evropský pohár FIS / UNI
VII. ročník Memoriálu Jiřího Havla

Výsledky:

GS – ženy Jméno Škola
1. Zahálková Tereza VFU Brno
2. Vydrová Viktorie ČZU Praha
3. Zemanová Monika MU Brno
GS – muži
1. Staszowski Michal VŠB-TU Ostrava
2. Müller Marek VŠO Praha
3. Klíma Adam MU Brno
SL – ženy
1. Pospíšilová Klára VOŠ ČUS
2. Zahálková Tereza VFU Brno
3. Chroustová Šárka MU Brno
SL – muži
1. Müller Marek VŠO Praha
2. Klíma Adam MU Brno
3. Surkoš Ondřej VUT Brno
Vítězové Memoriálu Jiřího Havla 2021
Zahálková Tereza VFU Brno
Müller Marek VŠO Praha

Výsledky ke stažení: