Akademické MS v beachvolejbale v Brazílii i s českou účastí zahájeno

Akademické MS v beachvolejbale v Brazílii i s českou účastí zahájeno

 

7. září 2022 | Český volejbal | www.cvf.cz

Akademické mistrovství světa 2022 v brazilském Maceio odstartovalo za účasti českých párů své základní skupiny. V silném dešti a větru zvládli Šépka se Semerádem i Dunárová s Resovou svá úvodní utkání a postoupili do bojů o první místo ve skupině. Tento zápas ve vyrovnané třísetové bitvě Mirka s Danielou bohužel prohrály a v cestě do osmifinále narazí na pár ze Slovenska. Šépka se Semerádem si své utkání o přímý postup do osmifinále zahrají ve středu proti domácím Brazilcům.

Akademické mistrovství světa se v tomto roce koná od 6. – 10. září 2022 v brazilském Maceio za účasti 31 mužských a 29 ženských párů, *které na akci vyslala Česká asociace univerzitního sportu (*dodává ČAUS). Českou republiku zde reprezentují v kategorii mužů Jakub Šépka a Tomáš Semerád, v ženách pak Daniela Resová a Miroslava Dunárová. V úterý byla zahájena utkání ve skupinách.

Nejprve v dopoledních hodinách do bojů vstoupily naše ženy, které si bez problémů poradily se soupeřkami z Tchaj-pej 2:0 (21:7, 21:10). Odpoledne pak naše dvojice nastoupila proti týmu Švýcarska v boji o první místo ve skupině. Od úvodních výměn bylo jasné, že půjde o velmi vyrovnaný souboj. V prvním setu byla úspěšná naše děvčata, v druhé sadě soupeřky a tak rozhodoval set třetí, ve kterém byly o dva body šťastnější hráčky ze Švýcarska. Daniela s Mirkou tak po těsné prohře 1:2 (21:16, 16:21, 14:16) obsadily druhé místo v základní skupině G a ve středu od 17:20 nastoupí v pikantním souboji o postup do osmifinále proti slovenské dvojici Murínová / Nosková.

Úvodnímu utkání Jakuba Šépky a Tomáše Semeráda počasí příliš nepřálo, hrálo se za deště a poměrně silného větru. Do utkání s USA vstoupila naše dvojice esem na lepší straně a brzy si získala vedení, které ale bohužel po změně stran prohospodařila, soupeř tak otáčel skóre a dostal se do vedení. Při technickém time však byli o bod výše už Češi. Ty následně odskočili o body dva a to zapříčinilo méně odvážný výkon soupeře na ztrátě, díky čemuž čeští reprezentanti poctivou obranou set získali v poměru 21:16. Druhý set byl výrazně vyrovnanější, soupeř se oklepal po nepovedené první sadě a pak si vybrali slabší chvilku rozhodčí. Ti minimálně tři sporné míče ve čtyřech po sobě jdoucích rozehrách bodově přiřkli soupeři, a tak si naši beachvolejbalisté šli odpočinout při TT za stavu 9:12. Po oddechu Kuba s Tomem přidali na servisu, zaznamenali dva přímé body a pak několikrát zaúřadoval úspěšný blok. To soupeře dostalo do kolen a naše dvojice sadu otočila na konečných 21:18.

Ve středu v 14:50 českého času (stream ZDE) čeká na cetrkurtu Šépku se Semerádem utkání o první místo ve skupině proti velmi energickým a dynamickým domácím jedničkám. Ti první hrací den hráli paralelně s naší dvojicí a ve velmi kvalitním a pohledném utkání porazili Portoriko ve třech setech.

Průběžné výsledky Akademického mistrovství světa v Maceio ZDE.