Akademické mistrovství ČR v silničním běhu na 10 km

v rámci závodu Palestra Kbelská 10

 

10.3.2020 | ČAUS | Markéta Štenclová

Letošní ročník Akademického mistrovství ČR 2020 v silničním běhu vyhrál Vladimír Marčík. Student VŠFS zaběhl na 10 km trati i přes nepříjemný protivítr a občasný déšť skvělý čas 30,39 a protnul cílovou pásku úplně jako první i v celkovém závodě Palestra Kbelská 10. S náskokem téměř 1,5 minuty na druhého si zajistil prvenství také v hlavní kategorii závodu. Mezi akademičkami byla nejlepší Barbora Jíšová, studentka  1.lékařské fakulty Univerzity Karlovy. 

Mezi akademičkami po Barboře Jíšové doběhla Bára Stýblová studující na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Třetí místo obsadila Ingrid Tillmann studentka pořádající školy VŠTVS Palestra. Mezi akademiky vedle vítěze Vladimíra Marčíka na druhý stupínek vystoupal Michal Šmahel za VŠCHT Praha a bronzovou medaili si doběhl Matěj Zima z FTVS UK.

Organizaci závodu Palestra Kbelská 10 letos zkomplikovala situace okolo šíření nákazy koronavirem. V jednu chvíli se nevědělo, zda se závod vůbec bude konat či nikoli. Díky spolupráci s hygienickou stanicí se nakonec akci pořadateli podařilo uskutečnit. Do závodu se zaregistrovalo přes 1800 běžců.

Silniční běžecký závod Palestra Kbelská 10 se tradičně běží první březnovou sobotu a je jedním z prvních běžeckých závodů v nové sezoně silničních běhů. Závod se běží na uzavřené trati s vyloučením dopravy přes městské části Kbely, Satalice a Vinoř. Běží se převážně po asfaltovém povrchu. Tento závod je současně Akademickým mistrovstvím ČR v silničním běhu na 10 km, který pořádá Česká asociace univerzitního sportu.

 

Fotogalerie: petrvana.cz

Akademici:
1. Vladimír Marčík – VŠFS
2. Michal Šmahel – VŠCHT
3. Matěj Zima – FTVS UK
Akademičky:
1. Barbora Jíšová – 1.LF UK
2. Bára Stýblová – 2.LF UK
3. ngrid Tillmann – VŠTVS Palestra

Výsledky ke stažení:

 

Webové stránky akce: www.palestrakbelska10.cz