Akademické mistrovství ČR v orientačním běhu 2020 bude začátkem září v Olomouci

 

Také další akademický šampionát, který měl proběhnout při Českých akademických hrách, zůstává v Olomouci. A budou to soutěže v orientačním běhu, které proběhnou termínově těsně před akademickým mistrovstvím v plavání.

„Na základě výzvy ČAUS, abychom se pokusili akademický šampionát uspořádat ještě na podzim letošního roku jsme oslovili původně plánovaného pořadatele, dohodli se s Fakultou tělesné kultury Univerzity Palackého a místními samosprávami. Pokud bude vše v pořádku, tak závody proběhnou začátkem září v Mohelnici a na Stražisku u Prostějova. Měli jsme sice připravenou i nouzovou jednodenní variantu, ale jsem velice rád, že nakonec závody budou moci proběhnout podle tradičního schematu – tedy ve středu odpoledne sprint a ve čtvrtek dopoledne krátká trať“ řekl předseda komise orientačního běhu při ČAUS Ondřej Vodrážka.

Mohelnice představuje nepoznanou orienťáckou perlu střední Moravy a abychom závod ve sprintu udělali co nejzajímavější, tak jsme o stavbu tratí požádali švýcarského elitního závodníka Andrease Kyburze. A Andreas, který loni ukončil reprezentační kariéru, se tohoto úkolu s radostí ujal „Projekt vypadá zajímavě. Velice rád vám pomůžu a pokusím se postavit co nejzajímavější tratě“.

Závod na krátké trati proběhne v lesním komplexu Ptenského polesí s centrem na koupališti ve Stražisku a všichni závodníci tak budou moci po závodě využít i místní 50 m bazén. Doprava do místa závodu bude zajištěna společným autobusem a pro ty závodníky, kteří se přihlásí v termínu, bude po závodech zajištěno i občerstvení. Nocleh je zajištěn v MORAVA CAMPU v Mohelnici.

Chtěl bych jen upozornit, že termín přihlášek končí v pondělí 17. srpna (tedy 2 týdny před závodem). Přihlašuje se výhradně prostřednictvím svazového systému ORIS a zejména kvůli zajištění ubytování, stravy a dopravy potřebujeme, aby všichni účastníci tento termín dodrželi.

Dušan Vystavěl, ředitel závodů a člen komise OB při ČAUS

Kompletní propozice ke stažení: