Akademická futsalová reprezentace má před odletem do Šanghaje ty nejvyšší ambice!

Akademická futsalová reprezentace má před odletem do Šanghaje ty nejvyšší ambice!

 

5. června 2024 | ČAUS | AMS Futsal 2024 | MČ

Necelý týden nás dělí od startu letošního Akademického mistrovství světa ve futsalu v Číně. Český tým zde bude obhajovat předloňské úspěšné tažení, kdy skončil těsně pod stupni vítězů. Dosud největší úspěch naší reprezentace se ovšem datuje ještě o pár let zpět.

Již bylo zmíněno několikrát, že rok 2022 patřil k těm povedenějším sezonám pro akademické reprezentanty. Tehdejší sestava bojovala do posledních vteřin o medaili, kterou ale nakonec ukořistili domácí Portugalci. Tenkrát se jednalo o výrazné zlepšení, neboť o 4 roky dříve Češi obsadili v Kazachstánu 6. místo, když v posledním zápase nestačili na soupeře z Thajska.

Nejvýraznější stopu ale zanechala česká výprava v brazilské Goaině, kde po skvělém tažení turnajem vybojovala bronzové medaile. Za zmínku stojí především poslední duel na šampionátu, kdy právě v souboji o bronz deklasovali hráči se lvem na prsou výběr Francie vysoko 11:3. V tehdejším výběru se nacházelo hned několik současných reprezentantů a největších jmen českého futsalu. Na brazilských palubovkách před 8 lety rozdávali radost např. David Drozd, Pavel Drozd, Tomáš Vnuk, Michal Holý, Matěj Slováček nebo Jan Křemen.

Na letošní dobrodružství do nejlidnatější čínské metropole vyslala Česká asociace univerzitního sportu (ČAUS) ve spolupráci s SFČR tým, který má dle slov Michala Saláka jen ty nejvyšší ambice. „Všichni jsme nastavení na to, že chceme udělat maximum pro co nejlepší výsledek a určitě přivézt jednu z medailí,“ neskrýval ambice lodivod českého týmu, který si v minulosti vyzkoušel i německé angažmá, kde dokonce slavil mistrovský titul s týmem VfL 05 Hohenstein-Ernstthal.

Foto: FAČR