6 univerzitních fotbalových týmů si zahraje finále na ČAH

6 univerzitních fotbalových týmů si zahraje finále na ČAH v Českých Budějovicích

 

Foto: Markéta Štenclová

Tým Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem si zahraje finále na České akademické hry 2022 v Českých Budějovicích. Vítězstvím nad Technickou univerzitou v Liberci v kvalifikačním zápase se UJEP stal šestým postupujícím týmem. 

Kvalifikační turnaj ve fotbale pro týmy, které nebyly přihlášeny do ČAUS Univerzitní fotbalové ligy (UFoL), se uskutečnil v úterý 17. května. Do této kvalifikace byly přihlášeny čtyři školy, ale dostavily se do haly pouze dva týmy z UJEP a TUL. Dva týmy VOŠ ČUS a OSU se omluvily a do bojů o postup nezasáhly. Vítězem velmi pohledného a kvalitního utkání se stal UJEP.

Prvním finalistou je pořadatel Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, dalšími čtyřmi postupujícími jsou pak vítězové skupin ČAUS Univerzitní fotbalové ligy – z oblasti Praha postoupila Univerzita Karlova, z oblasti Čechy východ Univerzita Palackého v Olomouci, Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích z oblasti Čechy západ a Masarykova univerzita bude zástupce z Moravy.

FOTOGALERIE


FOTBAL – postupující týmy na ČAH 2022

POŘADATEL
– Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích (JU)
VÍTĚZOVÉ SKUPIN UFoL
– Univerzita Karlova (UK) – oblast Praha
– Univerzita Palackého v Olomouci (UPOL) – oblast Čechy – východ
– Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích (VŠTE) – oblast Čechy – západ
– Masarykova univerzita (MUNI) – oblast Morava
KVALIFIKACE TÝMŮ NEZAPOJENÝCH DO UFoL
– Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP)