29. Zimní univerziáda v Krasnoyarsk byla oficiálně zahájena

 

Slavnostní ceremoniál v Platina Areně v Krasnoyarsk oficiálně zahájil letošní Zimní světovou univerziádu. Čeští sportovci sklidili obrovský úspěch u publika.

Bouřlivých reakcí si užila také islandská vlajkonoška a vlajkonoš Portugalska, kteří obkroužili stadion úplně osamocení bez zbytku jejich výprav. Mezi výpravami se ukázaly také země jako Spojené Arabské Emiráty a Brazílie.

Po nástupu všech sportovců a delegací měl jako první proslov prezident FISU Oleg Matytsin, poté prezident MOV Thomas Bach v podobě video-pozdravu, osobně se dostavil také ruský prezident Vladimir Putin, který Univerziádu zahájil a popřál sportovcům mnoho zdaru. Zazněla univerzitní hymna Gaudeamus Igitur v podání ruského sboru, při které byla vztyčena vlajka FISU vedle ruské vlajky. Nejúspěšnější ruští sportovci donesli pochodeň a zažehli venkovní plamen, který bude plát po celou dobu univerziády. Celá podívaná byla zakončena velkolepým ohňostrojem.

Shlédnout záznam můžete na: https://www.fisu.net/news/winter-universiade/watch-live-winter-universiade-2019-opening-ceremony