o-news.cz: AMS 2018 v LOB - Stíhací závod a hromadný start

LOB | 25.02.2018

V Estonsku v okolí města Tartu se v uplynulém týdnu konalo Akademické mistrovství světa v lyžařském orientačním běhu. Po středečním sprintu a čtvrtečních smíšených štafetách uzavřely program dva víkendové závody – sobotní stíhací závod na základě výsledků sprintu a nedělní middle s hromadným startem.

Nejlepší z Češek Petra Hančová neudržela osmou pozici, když finišovala těsně za nejlepší desítkou na 11. příčce. Další Česky pak dojely ve třetí desítce: 21. Johanka Šimková, 25. Veronika Kubínová a 30. Hana Horvátová.

Nejlepší z Čechů byl opět Petr Horvát. Na trati se dokonce vyšvihl i na lepší pozici, než startoval, ale v závěru pozici neudržel a vybojoval v cíli pěkné osmé místo 2,5 minuty za vítězným Norem. Další z Čechů dojeli 16. Michal Argaláš, 17. Vojtěch Matúš a 21. Ondřej Vystavěl.

V neděli se na závěr celého klání jela další disciplína, která se běžně na LOBech nejezdí – krátká trať s hromadným startem. Oproti sobotě se jelo na větším prostoru a ubylo kontrol. V ženách potvrdila svou dominanci Norka Anna Ulvensoeen, která tak vyhrála všechny čtyři zlaté medaile tohoto klání. Nejlepší z Češek byla opět Petra Hančová. V průběhu závodu se pohybovala v první desítce, při postupu na sběrku jela na čele balíku bojujícím o 5. místo, bohužel ale přejížděla ze stopy do stopy a propadla se do vody. A propadla se tedy nejen do vody, ale bohužel i pořadím až na konečné 14. místo. „V mínus 17 stupních to mělo za následek mokré boty, lyže, rukavice, které během několika sekund zmrzly, takže se Petře na skluznicích vytvořila vrstva zmrzlého sněhu a s tím se fakt jet nedá,” řekl O-News.cz trenér výběru Ondřej Vodrážka. Na 20. místě dojela Johanka Šimková, 27. Veronika Kubínová, 32. Hana Horvátová.

Z Čechů se do první desítky nevešel nikdo. Nejlepší z našich byl Petr Horvát, když obsadil 13. příčku. Na vítěze ztratil 3 minuty a 15 sekund. 17. skončil Vojtěch Matúš, 18. Michal Argaláš a 24. Ondřej Vystavěl.

Zdroj (celý článek naleznete na): o-news.cz/zaver-ams-v-lob-stihacka-a-hromadak/ (Daniel Wolf)