Dávku smůly si dnes vybral v rozplavbách na 800 kraul Honza Micka, který obsadil první nepostupovou pozici a do finále se tak letos na Univerziádě nepodívá. V odpoledním programu byla na startu Bára Závadová a ta své druhé finále proměnila v 8.pozici!

Čtyři české individuální starty + štafeta na 4x200VZ žen!

Jako první byla dnes na programu královská disciplína, 100 volný způsob mužů. Česká republika zde měla hned dvojnásobné zastoupení. Pro Josefa Mosera to byla hlavní disciplína a popral se s ní velmi dobře. Za svým osobním rekordem zaostal o pouhé 3 setiny a výkonem 50,41 obsadil 23.místo. O půl vteřiny pomalejší byl motýlkář Jan Šefl. V nabité konkurenci ho ale čas 50,98 zařadil až na 43.pozici.

Doplňkovou disciplínu 100 motýlek měla dnes dopoledne v plánu Barbora Závadová. A na této trati Bára atakovala svůj osobní rekord z univerziády v roce 2013. Nakonec ji ale těsně odolal (o 5 setin) a Bára časem 1:01,40 skončila na celkovém 20.místě.

Poslední šanci probojovat se do finále měl na 800 volný způsob Honza Micka. Bohužel se mu to nepodařilo ani tentokrát. Jeho výkon byl sice podstatně lepší než v předešlých disciplínách, ale čas 8:01,57 ho zařadil na neoblíbenou první nepostupovou 9.příčku!

Závěrečným českým startem dnes byla štafeta žen na 4x200VZ. Kvarteto ve složení Kopřivová, Závadová B., Elhenická, Závadová T. zaplavalo čas 8:22,41 a obsadilo celkové 10.místo. Na prvním úseku si Věrka Kopřivová zaplavala osobní rekord výkonem 2:03,55!