Štafeta běžců na lyžích získala univerziádní bronz

Běžci na lyžích Miroslav Rypl a Jakubové Antoš, Pšenička a Gräf získali na univerziádě bronz ve štafetě. Na konto české výpravy v Almaty přidali sedmou medaili.

Rusové a Kazaši byli povážování za favority závodu. V průběhu závodu pak tyto očekávání naplnili. Na konci první poloviny závodu měli obě štafety náskok již 25 vteřin.

Vichuzhanin a Mukhin navýšili v třetí části závodu náskok dokonce až na 1 minutu a 14 vteřin. V posledním kole Klimin a Rostovtsev se postarali o výsledek závodu. Oba dva již vyhráli tento rok medaili na Univerziádě. Závod byl proto naprosto vyrovnaný až do poslední až do poslední chvíle. V posledním kole na poslední otočce Rostovtsev zvládnul předběhnout Klimina a toto pořadí skončilo až do finiše.

Japonci byli na třetím místě po celou dobu závodu. V posledním kole ale Jakub Gräf zabral a setřel náskok 42 vteřin. 400 metrů před cílem navýšil tempo a předbehl japonského závodníka.

Dva dny před koncem univerziády mají čeští studenti bilanci jedné zlaté, dvou stříbrných a čtyř bronzových medailí. V hodnocení zemí jsou průběžně na 11. pozici. Jasně vede Rusko, z 68 soutěží už má 55 medailí včetně 22 zlatých.