Mistrovství evropských univerzit v golfu 2017

 

Ve dnech 11. – 15. 9. 2017 proběhl na trávníku libereckého Golf klubu Machnín pod hlavičkou Evropské asociace univerzitního sportu EUSA Evropský univerzitní šampionát v golfu pro rok 2017. Zúčastnilo se ho 10 mužských a 7 ženských týmů z celkem 13 univerzit a 7 států a celkovém počtu přes 80 účastníků. Šampionát slavnostně zahájil pan Aitor Canibe Sanchez, technický delegát EUSA. Podle pravidel se hrálo ve čtyřech kategoriích: kategorie jednotlivců – muži, ženy a kategorie týmů – muži, ženy.

Úterý a středu proběhly klasické soutěžní dny podle předem vylosovaného pořadí. Ve středu měli vedoucí delegací a delegáti EUSA možnost navštívit historické prostory liberecké radnice a podívat se na naše město a okolí z vyhlídkové věže. Poté následovala společná večeře v Radničním sklípku.

Čtvrteční den musel být pro nepříznivé počasí a tím nevyhovující podmínky na hřišti zrušen a účastníkům organizátoři připravili náhradní program – možnost míčových sportů, sauny, posilovny, prohlídky Liberce, večerní promítání filmu nebo výlet do Prahy.

Poslední den Evropského akademického mistrovství v golfu 2017 v Liberci se počasí vylepšilo, takže sportovci ještě měli šanci zamíchat výsledky. Pátek také přinesl dramatický play off rozstřel mezi Victorem Pastorem Rufianem z University of Malaga (Španělsko) a Miguelem Evangelio z Camilo José Cela University (Španělsko), ze kterého nakonec vyšel vítězně Victor Pastor Rufian.

V ženské kategorii jednotlivců vyhrála Shannon Burke z National University of Ireland, Maynooth (Irsko).

Kompletní výsledky včetně týmových soutěží najdete na http://golf2017.eusa.eu/results

Na závěrečném ceremoniálu v areálu kolejí Technické univerzity v Liberci předal Dr. Jindřich Martinec – president OV pomyslnou štafetu – vlajku EUSA příštím organizátorům – zastupitelům University z Malagy ve Španělsku.

Organizátoři nakonec sklidili pozitivní zpětnou vazbu zejména za přátelský přístup, vstřícnost a pohodovou atmosféru.

Michal Kubín

OV AME v golfu 2017