Vítězem AM ČR 2017 v golfu se stal Martin Hromádka. Akademický titul získal potřetí za sebou.

Na Kácově potřetí za sebou získal titul Akademického mistra Martin Hromádka z Vysokého učení technického v Brně.

Akademickou mistryní se stává Klára Kuchařová z University of Surrey, minulá vítězka Kateřina Sluková z Karlovy univerzity v Praze skončila druhá. V kategorii družstev zvítězil tým Vysokého učení technického v Brně ve složení Martin Hromádka, Vojtěch Kostelka, Radim Nossek a Vojtěch Jochman.

O vítězi v soutěži jednotlivců se rozhodlo až ve třetím kole, kdy Martin Hromádka (VUT) zahrál famózních 66 ran a předběhl o ránu vyrovnaně hrajícího Vojtěcha Kostelku (VUT). Třetí skončil Jakub pokorný z Vysoké školy ekonomické v Praze.

Po prvním dnu Akademického mistrovství ČR, které hostilo Golf Resort Panorama v Kácově, se v soutěži univerzit se dostala do čela Vysoká škola ekonomická v Praze, individuální soutěži kralovali Erik Palkovský a obhájkyně loňského titulu Kateřina Sluková

V chladném podzimním počasí si hráči vedli velmi obstojně. Se skvěle připravenými devítkami River a Meadows si nejlépe poradil Erik Palkovský reprezentující VŠE v Praze. Ve svém kole zaznamenal hned pět birdie a eagle, ale také pět bogey. Jako jediný zahrál v úterý pod par hřiště. Dvě rány ztrácí vítěz President Masters z minulého týdne Vojtěch Kostelka (VUT Brno), který musel dohánět ztrátu tří ran na prvních dvou jamkách.

Suverénně nejlepší kolo mezi ženami zahrála loňská vítězka turnaje vysokoškoláků Kateřina Sluková. Trpělivou hrou bez velkých chyb si došla pro 73 ran (+1). S odstupem šesti ran druhá je Klára Kuchařová.

Týmové soutěže se účastní šest univerzit. Na čele se usadila VŠE v Praze (Palkovský, Pokorný, Hejna, Zíka), druhou příčku zatím drží se ztrátou tří ran VUT v Brně (Kostelka, Hromádka, Nossek, Jochman). Na třetím místě je po první dnu Česká zemědělská univerzita v Praze (Chvapil, Kluger, Holoubek, Weisl), která ztrácí na druhé místo rovněž tři rány.

Prudké ochlazení, a především silný vítr dělal spoustu starostí hráčům a hráčkám ve středu. Někteří vysokoškoláci zapisovali o dost vyšší čísla než v prvním kole, našli se ale i tací, kterým nepříznivé počasí výsledkově neuškodilo. V soutěži univerzit vystřídalo na čele Vysoké učení technické Brno dosud vedoucí pražskou Vysokou školu ekonomickou.

V soutěži jednotlivců se ve středu nedařilo lídrům v obou kategoriích po prvním dnu. Jak Erik Palkovský, tak Kateřina Sluková zahráli výrazně horší kola a poroučeli se z vedoucích pozic. Do čela v mužské kategorii se tak dostal Vojtěch Kostelka (72, 73), kterému dýchají na záda dva profesionálové: Tomáš Holoubek (73, 73) a Jakub Pokorný (76, 73).

Mezi ženami vede Klára Kuchařová (79, 79) s náskokem dvou ran před Eliškou Mechlovou (82, 78) a pěti úderů před Kristýnou Napoleaovou (81, 82).

V týmové soutěži se na první místo protlačilo Vysoké učení technické Brno (457 ran), ale jen dvě rány ztrácí pražská Vysoká škola ekonomická v Praze (459). Česká zemědělská univerzita už ztrácí na druhé místo 28 ran.

Po druhém kole se zdálo, že o titul akademického mistra mezi muži si to rozdají Vojtěch Kostelka s profesionálem Tomášem Holoubkem, jenže ve finálovém kole ve čtvrtek se o slovo výrazně přihlásil Martin Hromádka, který zahrál skvostné kolo za 66 ran (-6). A nejenže mu úžasný výkon ve finále přinesl vítězství v kategorii, ale zároveň vytvořil i nový rekord kombinace devítek River a Meadows, pochopitelně ze zadních bílých odpališť. Se ztrátou tří ran skončil druhý Vojtěch Kostelka, třetí místo vybojoval 71 ranami (-1) ve finále profesionál Jakub Pokorný.

V kategorii žen nepřipustila drama Klára Kuchařová, která naopak 76 údery svůj náskok na prvním místě ještě zvětšila. Sedm ran na ní ztratila loňská akademická mistryně Kateřina Sluková, o ránu zpět skončila Eliška Mechlová.

Soutěž družstev byla ale daleko vyrovnanější, alespoň mezi prvními dvěma týmy. Z tří počítaných výsledků každého družstva v každém kole totiž rozhodla jedna jediná rána o vítězi. Vysoké učení technické v Brně ubránilo vedoucí pozici ze druhého dne a raduje se z mistrovského titulu vysokoškoláků. Stříbro získali hráči pražské Vysoké školy ekonomické. S odstupem osmačtyřiceti ran skončili třetí hráči České zemědělské univerzity v Praze