Čeští hokejisté na univerziádě v Almaty medaili nezískali, v zápase o bronz podlehli Kanadě 3:4 (1:3, 2:1, 0:0). Kanaďané rozhodli třemi góly v první třetině, český tým pak už jen marně dotahoval. Střelci českých branek:  Kafka Dominik, Ballner David, Zachar David. Turnaj vyhrálo Rusko, které ve finále porazilo domácí družstvo 1 : 0.

V druhé minutě první třetiny Kanaďani vstřelili první branku. Za další dvě minuty hned další. Češi zvládli výsledek o trochu zlepšit, když v deváte minutě snížili na 2:1. Kanaďané závěr třetiny bojovali a stačili vylepšit skóre na 3:1.

V druhá třetině měli Češi mnoho příležetostí, jen to štěstí chybělo. Na konci zápasu Kanada zvítězila 4:3. Pro Kanadu je to druhý bronz na Univezriádách.

“Byla to zajámavý zápas, Češi jsou vždy velmi silným týmem. Byli jsme trochu unaveni po včerejším zápasu, který jsme nevyhráli. Rád bych poděkoval organizátorům za jejich pohostinost. Budu rád vzpomínat na Kazachstán. Vždy nám fandili, až na jediný zápas, kdy jsme hráli proti Rusku.” Řekl Brett Gibson, kouč kanadského družtva.

Zaprvé, vůbec se nám dnes nedařilo. Nicméně po nějaké době jsme se vylepšovali a byli jsem soupeřem pro Kanadu. Chtěli jsme vyhrát medaili. Naši studenti se účastní Univerziády již od roku 2005 a stále jsme nevyhráli.  Rád bych i tak poděkoval organizátorům Univerziády a fanouškům.” Řekl Jakub Havel, hlavní trenér ČR.