ZSU Almaty 2017: Hokej muži Švédsko vs. Česká republika

Zimní světová univerziáda v Almaty 2017

Hokej muži: Švédsko vs. Česká republika 0 : 5 (0:1, 0:4, 0:0)

Halyk Arena, 30.1.2017, 16,00 (11,00 SEČ)

V základní skupině univerziádního turnaje zahájila česká reprezentace proti družstvu Švédska. Vzhledem k tomu, že ze čtyřčlenné skupiny (Česko, Švédsko, Kazachstán a Čína) budou s jistotou postupovat do dalších kol turnaje pouze první dvě družstva, bylo o významu utkání zcela jasno. Naši hráči vstoupili do utkání velmi koncentrovaně. Již v osmé minutě je uklidnil Ondřej Krpata svým prvním gólem na univerziádě. Druhá třetina začala za stavu 0 : 1, ale zásluhou Petra Hucka jsme po 80 sekundách vedli o dvě branky. Při hře v oslabení zlomili naši vysokoškoláci odpor soupeře během necelých 25 sekund dalšími dvěma nádhernými brankami z hokejek Jana Mullera a Daniela Arnošta. Těsně před koncem druhé části hry skóroval Marek Kaluža. Tímto gólem do šatny Češi definitivně zlomili odpor soupeře a bez větší námahy dovedli utkání do vítězného konce.