Tři národní týmy se zúčastnily soutěže ženských družstev ve skocích na lyžích na “Sunkaru”. Pro větší atraktivitu závodu se směly zúčastnit i smíšené týmy, ale jejich výsledky nebyly zahrnuty do oficiálních výsledků.

Vítězné Japonky Yuka Kobayashi a Haruka Iwasa (432,8 b) předvedly velmi krásné a dlouhé skoky a nedaly šanci ostatním konkurentkám. “Byla jsem před univerziádou nemocná,” řekla Yuka. “Do poslední chvíle jsem si nemyslela, že se zúčastním. Štěstí bylo na mé straně a předvedla jsem slušné skoky a spolu s Harukou získala zlatou medaili.”

Tento závod byl úspěšný i pro české sportovkyně Karolínu Indráčkovou a Martu Křepelkovou, které skončily na krásném druhém místě (344,4 b). Na třetím byly rusky Stefaniya Nadymova a Alena Sutiagina (307,8 b).

Družstvo mužů ve složení Filip Sakala, Jan Michálek a Čestmír Kožíšek skončilo s 736,4 body na čtvrtém místě, za Ruskem (789,9 b), Slovinskem (783,8 b) a Polskem (761,8 b).