Čeští hokejisté rozmetali Čínu!

(1.2.2017)

To, co dnes předvedla česká hokejová reprezentace na Zimní Světové Univerziádě v Almaty, opravdu nemá obdoby. Svého soka z Číny doslova na ledové ploše rozmetali. A za to nehovoří pouze výsledek 15:0, ale kompletní pozápasové statistiky. Česko tak za odehraných 120 minut ještě nedostalo gól.

Během celého zápasu bylo vidět, že čínský hokejový tým hraje na úplně na jiné úrovni, než ten český. Číňané nestíhali bruslit, zbytečně faulovali a dokonce si prakticky nedokázali během celého zápasu vytvořit ani gólovou šanci. Zato Čechům se to dařilo náramně.

Velmi jednoduše se dostávali do gólových příležitostí a také je s lehkostí proměňovali. Již výsledek po první třetině 6:0 hovořil za své. A to naši neproměnili několik dalších gólových příležitostí. V druhé třetině přidal český hokejový tým další 3 góly a v závěrečné dvacetiminutovce stvrdil kanonádu další šesticí vstřelených branek. Češi navíc přestříleli Čínu neuvěřitelným způsobem. Zatímco čínský gólman čelil 84 střelám, Josef Novák na české straně měl za celý zápas práci pouze se sedmi střelami.

Zajímavostí také je, že i při takovéto kanonádě žádný z českých reprezentantů nevstřelil hattrick, což výrazně poukazuje na výbornou vyrovnanost mužstva a góly tak můžeme očekávat prakticky od kohokoliv. Ovšem celkem 5 hráčů si připsalo po dvou brankách.

Již pozítří čeká naši reprezentaci velmi klíčový zápas proti Kazachstánu, který dnes překvapivě porazil Švédsko poměrem 5:0, což znamená, že Švédové na turnaji ještě nevstřelili branku.