Bobr Cup 2017

230 tříčlenných týmů a 10 BOBRMANŮ dnes okusilo trať 23. ročníku MČR extrémních tříčlenných štafet Free Litovel Bobr Cup. V nádherném počasí byl k vidění urputný souboj o místa na stupních vítězů do posledních metrů. Letošní změny tratí však nepřinesly změny na první příčce týmové soutěže. Jasným vítězem se stal tým OpavaNet ve složení Jáchym Kovář (běh), Jiří Hudeček (kolo) a Kamil Mrůzek (voda). Místo druhé obsadil tým Pivovar Litovel. Třetí místo pak bral tým X-park Františkov. Letošní ročník se těšil výbornému počasí a obešel se více méně bez větších úrazů a problémů.

BĚH
Běžecká část odstartovala přesně ve 12:00 a už za 53 minut dobíhal do cíle vítěz této části týmové soutěže Jáchym Kovář z týmu OpavaNet. Rozdíly mezi závodníky byly v této fázi závodu nepatrné. Na druhém místě doběhl, o 2 vteřiny pomalejší Marek Chrascina z týmu ASS Brno Extreme Abuelo. Třetí místo patřilo Lukáši Olejníčkovi z týmu X-park Františkov. První ženou v cíli běžecké části byla Kristýna Dvořáková. Více výsledků na http://www.bobrcup.cz/bobrcup/vysledky-2017-online

KOLO
Po předání kolíku na trať vyrazili cyklisté. Prvním v cíli se stal Marek Rauchfuss z týmu Pivovar Litovel následovaný Jiřím Hudečkem z týmu OpavaNet. Na třetím místě ji byl v patách Ondřej Fojtík jedoucí za tým X-park Františkov. První ženou na kole se stala Barbora Průdková za tým AK Drnovice II – kočky.

VODA
Poslední částí a také disciplínou byly samozřejmě kajaky. Letošní vodácká trať přinesla zpestření pro diváky. Zdánlivé zkrácení trati rozšířené o jedno kolo navíc přidalo několik vysedání a nasedání. I když tím byla vodácká část malinko náročnější závodníci byli se změnou spokojeni a diváci si přišli na své. Prvním v cíli vodácké části se stal Kamil Mrůzek z týmu OpavaNet, následovaný druhým borcem Filipem Hricem z tým Pivovar Litovel a na třetím místě dojel Adam Satke z týmu X-park Františkov. Nejrychlejší ženou na kajaku se stala Barbora Dimovová z týmu ecodecman.

BOBRMAN
Novinkou 23. ročníku byla kategorie BOBRMAN, kdy bylo umožněno 10 závodníkům poprat se s celou tratí pouze vlastními silami bez opory jakéhokoliv týmu. Běh, kolo a voda to nám sílu dodá. Pokřik BOBRMANŮ následovalo velké očekávání kdo se s celou tratí popere nejlépe. Diváci nakonec v cíli této kategorie viděli jako prvního Davida Jílka, tým TRIATLON ZÁBŘEH s celkovým časem 3:10:33. Jako druhý zdolal náročnou trať Tomáš Matera z týmu KILPI Triatlon Team Opava v čase 3:11:38. A na třetím místě dorazil Radim Bína z týmu Ginaf CZ v čase 3:38:23. Letošní první BOBRMAN se bohužel obešel bez BOBRWOMAN… uvidíme jestli se v příštím 24. ročníku závodu, který se nevzdává, tato nová kategorie zrodí, nebo jestli již definitivně vyšla z módy 🙂

Crazy teamy
Samostatnou kategorií jsou crazy teamy. Ani letos v Litovli nechyběli závodníci, kterým jde spíše než o výkony o dobrou náladu a recesi, ačkoliv týmů spadajících do kategorie crazy pomalu ubývá.