29. ročník Běhu okolo Džbánu

29. ročník Běhu okolo Džbánu se již tradičně uskutečnil v úterý 2. října 2018 v areálu Šáreckého údolí v Praze 6. Letos se na všechny konečně usmálo počasí a tak si závodníci dopolední kategorie ještě užili podzimního sluníčka. Nejpočetnější skupina závodníků žákovské kategorie, rozložená do čtyř startů, byla právě v dopoledních hodinách, kdy se na tratích od 900 do 1500 m zúčastnilo přes 200 závodníků základních škol a víceletých gymnázií z Prahy 6. Tento závod byl pro ně oblastním kolem poháru Věry Čáslavské v přespolním běhu pro rok 2018, jehož nejlepší závodníci se tak nominovali na Přebor Prahy v přespolním běhu. Pro některé to byla velká motivace, protože tak reprezentovali svojí školu v soutěži družstev. V odpoledních hodinách pak byla účast v juniorské kategorii a kategorii dospělých skromnější i přes to, že bylo velmi dobré počasí. Pro ně byl tento závod zařazen do seriálu Pražského běžeckého poháru.

Na organizaci závodu se podílel především učitelé z katedry sportů v přírodě a studenti FTVS ve spolupráci s DDM Praha 6, středisko pro volný čas dětí a mládeže. Organizaci závodu finančně podpořila Městská část Praha 6 z dotačního programu Sport a volný čas na Šestce I. a Česká asociace univerzitního sportu.