Daniel Kurucz:

Ruského medvěda jsme bohužel neskolili. Zatímco v minulých zápasech jsme se mohli opřít o naši největší zbraň, tedy střelbu za tři, dnes nám tato činnost opravdu nevyšla – 20% a 4/20 není dobrý výsledek, zejména když soupeř trefil z 20 pokusů 8.

Nedobrou střeleckou ruku potvrdilo i 9 zahozených TH, přičemž soupeř se mýlil jen dvakrát. Co naplat, že herně jsme byli minimálně stejně dobří jako náš protivník. Basket se hraje na body a my jsme prostě netrefili.

Rusko – Česká republika 69:54 (23:11; 38:28; 56:44)

Raibova a Gladkova 20, Kuzmina 11 – Hošková 16, Vyoralová 13, Mircová 10, Mainclová a Bakajsová po 5, Kozumplíková 4, Hrušková 1, Kopecká, Kracíková, Effangová, Mocová a Adamcová 0

Fauly: 23 – 15

Čeští basketbalisté skončí ve své základní skupině na univerziádě na Tchaj-wanu čtvrtí. Rozhodla o tom jejich výhra nad nejslabším celkem skupiny Spojenými arabskými emiráty 114:58. Čekají je tak boje o deváté až šestnácté místo, ve kterých vyzvou v neděli třetí tým skupiny D Ukrajinu.

Hráči z basketbalově exotické země jsou na turnaji spíše na zkušenou a ve všech čtyřech předchozích utkáních jasně prohráli a pokaždé inkasovali přes sto bodů. Jinak tomu nebylo ani proti Čechům. Svěřenci Miroslava Marka prohrávali jen necelou minutu v úvodu utkání, v závěru první čtvrtiny získali dvouciferný náskok a o ten už nepřišli.

V pohodě hrající Češi nutili soupeře ke ztrátám a chyby trestali jednoduchými koši. Po dvou čtvrtinách vedli už o třicet bodů a nepovolovali. Díky pohodlnému závěru mohli Češi v pátém zápase v šesti dnech dostatečně prostřídat a na hřiště se poprvé dostal i Tomáš Bělohradský. Nakonec vedení přerostlo přes padesát bodů a závěr probíhal v exhibičním tempu.

Česká republika – Spojené arabské emiráty 114:58 (26:13, 58:27, 92:47)

Bujnoch 20, Sehnal 15, Kvapil 13, Novák 12, Křivánek a Dragoun po 11, Kroutil 10, Hartig 7, Pumprla 6, Šiška 5, Feštr a Bělohradský po 2 – Mohammad 18, Khalfan 13

TH: 14/10–21/13