Akademické mistrovství České republiky ve skialpinismu 2018

Špindlerův Mlýn, 10. března 2018

10. března ve Špindlerově Mlýně proběhl již 3. ročník akademického mistrovství České republiky ve skialpinismu. I přes velmi náročnou trať a nepříznivé počasí přijelo do Bedřichova poměřit své síly 19 akademiků. Závodilo se celkem ve 4 kategoriích. Akademickým mistrem ČR v kategorii OPEN se stal Filip Herbs z TUL a studentka UPOL Barbora Švecová, kteří absolvovali trať dlouhou 7,3 km s převýšením 630m. V kategorii ELITE na 19 km dlouhé trati s převýšením 1830 m zvítězil Dominik Sádlo, který reprezentoval VUT a Naďa Hradilová studentka UK, která byla mezi ženami nejrychlejší na trati 13,4 km dlouhé s 1230 m převýšením. Trať byla velmi náročná, proto je nutné ocenit výkon každého zúčastněného závodníka.

Pořadatelé AMČR děkují organizátorům Memoriálu Josefa Zapletala a ČP ve skialpinismu ze SAC Špindlerův Mlýn i horské službě Krkonoše za pomoc a součinnost při organizaci závodu.

POŘADATEL: Technická univerzita v Liberci – katedra tělesné výchovy, TUL Liberec, Česká asociace univerzitního sportu, Ski Alp Club Špindlerův Mlýn z.s. ve spolupráci s Horskou službou Krkonoše
TERMÍN: 10.3.2018
MÍSTO:  Špindlerův Mlýn, Bedřichov – Medvědín

Vedoucí KTV: Doc. PaedDr. Aleš Suchomel, Ph.D.
Hlavní funkcionáři závodu: Mgr. Jaroslav Kupr, Ph.D., Karolína Grohová, Pavel Jirsa
Organizační zajištění: Karolína Grohová, Jaroslava Grohová, Eva Vričanová, Zdeněk Hák, Michaela Háková, Kristýna Králová, Ladislav Hák, Jiří Kuhn, Josef Provazník, Stanislav Groh

Celkový počet účastníků: 19 (12 mužů, 7 žen)
Zúčastněné školy: TUL, UK, VŠE,VUT, UPOL, UHK, VŠEM, ČVUT, VŠCHT, VOŠZ Trutnov