Akademické mistrovství ČR v přespolním běhu 2017

V rámci vzpomínkových akcí pořádal Ústav tělesné výchovy a sportu ČVUT v Praze ve spolupráci s VSK ČVUT Praha pod záštitou rektora ČVUT prof. Ing. Petra Konvalinky, CSc.,FEng. v pátek 17. listopadu již 65. ročník Běhu 17. listopadu. Tradičním dějištěm závodu byla pražská obora Hvězda, která v kombinaci s vydařeným podzimním počasím poskytla závodníkům velmi příjemné prostředí.

Součástí závodu bylo také 55. Akademické mistrovství ČR v přespolním běhu, které je každoročně vrcholem běžecké sezony akademiků. Stát se mistrem mělo letos touhu 29 akademiček a 49 akademiků z 27 vysokých škol.

Akademickým mistrem ČR v přespolním běhu se stal v kategorii mužů Lukáš Olejníček z FSpS MU Brno, který zvítězil v čase 27:11, na druhém místě se umístil Michal Šmahel VŠCHT Praha a třetí skončil Jan Friš FSV UK Praha.

Nejlepší akademičkou byla Kristina Mäki z FSv ČVUT Praha v čase 14:51, stříbrnou medaili získala Adéla Stránská z LF UK Praha a bronzovou Lucie Maršánová FEKT VUT Brno.