AM ČR v bikemaratonu 2015

Výsledky

Mezi ženami si pro obhajobu akademického titul přijela Denisa Stodůlková z UP Olomouc, před Annou Šmídovou z VUT a Lenkou Fridrichovou z TU v Liberci. Denisa s Annou opanovali i přední umístění mezi ženami celkově.

Mužskou studenskou bednu zaplnili Adam Lavička z VŠP Jihlava, druhým v cíli byl Jan Procházka z UP Olomouc a prvenství pro stejnou univerzitu získal Marek Rauchfuss Čas vítěze maratonu na 55km byl 1:58:18. O vysoké úrovni výsledků zúčastněných akademiků hovoří jejich zastoupení i v celkovém pořadí. Denisa zvítězila i v ženské kategorii a Marek zaostal za vítězem, Filipem Adltem, o pouhých 9 sekund.

Celkově se letošního AMČR v bikemaratonu zúčastnilo 46 studentů a 12 studentek z 19 Vysokýš škol. Nejvíce závodníků bylo z VUT-14 před zástupci MU-11 a UP-9.