Do bojů o finále dnes zasáhl překážkář Müller

Velký výsledek by rád na Univerziádě udělal teprve 21letý Vít Müller. Účastník mistrovství Evropy skončil ve svém rozběhu na třetí, přímo postupové, pozici v čase 50,95 sekundy, což jej celkově zařadilo na 13. pozici. Čas napovídá o tom, že Vítek se může ještě vylepšit, nýbrž si letos vylepšil osobní rekord již pod 50 sekund. Bohužel Müllera nenapodobil Martin Juránek. Ten drží letošní maximum jen těsně nad 50 sekundami, ovšem tento výkon v rozběhu ani zdaleka nenapodobil. Čas 52,28 sekundy jej nakonec odsoudil na pětadvacátou, první nepostupovou, pozici.

Lukáš bojuje v desetiboji. Chce si vylepšit osobní maximum

Marek Lukáš by si na Univerziádě letos rád vylepšil osobní maximum, čímž by mohl teoreticky zaútočit i na zisk cenného kovu. Úvod soutěže mu však nevyšel úplně dle představ. Stovku běžel v protivětru za 11,37 sekundy a v dálce letěl nejdál na 653cm. A tak se mu rychlostní disciplíny příliš nevyvedly. Po dvou disciplínách je Marek bohužel až na 15. pozici z celkových 17 účastníků s průběžným bodovým ziskem 1.484 bodů.

Mezi plavci se dařilo Janu Šeflovi

Honza Šefl předvedl v rozplavbě na 100m Motýlek kvalitní čas 53,14 sekundy a postupuje do semifinále z 10. pozice. Odpoledne se pokusí porvat o postup do finále. Na stejné trati dohmátl Tomáš Havránek v čase 55,17 sekundy, což stačilo na konečnou 40. pozici.

Na trati 200m VZ zůstaly české ženy bez postupu. Martina Elhenická časem 2:07,21 min obsadila 35. pozici. Tereza Zavadová do bloků vůbec nenastoupila z důvodu přípravy na delší trať.

Po odhlášce Martiny Elhenické ze závodu na 800m VZ se zúčastnila v českých barvách právě mladší ze sester Zavadových, Tereza. Ta zaplavala čas 8:58,42 min, což stačilo na konečné 18. místo.

Bez postupu nakonec zůstaly také znakařky. Na sprinterské 50 metrové trati dopadla z české dvojice lépe Barbora Zavadová, jenž doplavala v čase 29,92 sekundy na 23. místě. Věra Kopřivová skončila jen o 2 pozice za ní časem 30,28 sekundy.

Judisté se v týmové soutěži neprosadili

Mužský tým judistů vyfasoval na úvod pavouka Alžířany. Ač to měl být vyrovnaný souboj, nakonec Češi odešli jednoznačně poraženi. Svá utkání na úvod prohráli Jan Zavadil i Václav Černý. A když následně nenastoupil kvůli zranění Jiří Petr, bylo rozhodnuto. Také nejlepší český judista Ivan Petr prohrál svůj zápas a za stavu 0:4 byl přiřčen Česku alespoň 1 bod, aniž by se odehrálo nějaké utkání. Čeští judisté tak končí na univerziádě bez medaile, zato se skvělým úspěchem v podobě 5. místa Ivana Petra.

V tenise končí česká naděje na úspěch

Nečekaný konec dnes potkal českou tenistku Miriam Kolodziejovou. Ta dnes v rámci čtvrtého kola nastoupila proti Thajce Cheapchandej, které nadělila v úvodní sadě kanára a vše vypadalo, že právě česká vysokoškolačka směřuje za postupem. Opak byl pravdou. Miriam začala kazit a její soupeřka se zlepšila. Výsledkem byl jednoznačný druhý set v poměru 6:2 pro Thajku. Rozhodující sada již byla vyrovnaná, ale Kolodziejová přišla o servis v nejméně vhodný okamžik. Za stavu 5:4 pro soupeřku podávala. Bohužel neudržela nervy na uzdě a s turnajem se rozloučila. Pokračuje však ještě v deblu a také v mixu.

Kellovský s Vocelem postoupili do třetího kola čtyřhry. V druhém kole narazili na indický pár Byreddy/Kumar, který jasně porazili dvakrát 6:2 a pokračují turnajem i nadále.

Autor: Jan Linha