Rozběhly se atletické soutěže i s českou účastí

Na trati 400 metrů se do dalších bojů probojoval Jan Tesař, jenž v rozběhu předvedl průměrný čas 47,22 sekundy a postupoval na čas. Nejrychleji běžel Rafal Omelko z Polska za 46,77 sekundy.

V trojskoku nemá Česká republika sice zastoupení, ale potěší zajisté postup do finále Slováka Tomáše Veszelky. Pravidelný účastník atletické extraligy se probojoval do finálové dvanáctky výkonem 15,92 metru.

Na stovce máme dvojí zastoupení a oba muži se dostali do dalších bojů. Zdeněk Stromšík předvedl v rozběhu čas 10,50 sekundy, což stačilo na 13. pozici. Dominik Záleský běžel jen o 13 setin pomaleji a také mu to stačilo na přímý postup, konkrétně z 30. pozice. Slovák Ján Volko vyhrál svůj rozběh časem 10,51 sekundy a postoupil do dalších bojů z 16. příčky.

V druhém kole zaběhl následně Ján Volko druhý nejrychlejší čas o hodnotě 10,31 sekundy. Naopak Čechům se nedařilo. Zdeněk Stromšík zaběhl v mírném prozivětru čas 10,68 sekundy, což na postup nestačilo. Dominik Záleský dokonce běžel nad 12 vteřin. Tak však nevíme, co se přesně stalo a proč běžel o sekundu a půl pomaleji než obvykle.

Mezi ženami sprinterkami jde dál také Barbora Procházková. Ta dnes běžela v rozběhu velmi kvalitní čas 11,71 sekundy, čímž si zajistila postup z 11. pozice, což jí teoreticky dává šance na boj o finále. Slovenka Alexandra Bezeková běžela čas 11,81 sekundy a postupuje také do dalších bojů.

Procházková nezaváhala ani v druhém kole. Čas 11,75 sekundy jí vynesl 13. pozici a postup do semifinále.

Z oštěpařské kvalifikace dnes postoupila také Irena Šedivá. Studentka z americké univerzity si nepřekonala přísnější limit kvalifikace. Ovšem výkon 54,25 metru jí stačil k postupu z 11. pozice.

Další smolný den českých plavců. Z rozplaveb dnes bohužel nepostoupil nikdo. Nejblíže finále měl dnes na trati 800m VZ Jan Micka, jenž bohužel obsadil první nepostupové místo. Kousek na postupem byla i Barbora Zavadová na motýlkářské stovce.

DNEŠNÍ VÝSLEDKY:
100m VZ muži: 23. Josef Moser – 50,41 s; 43. Jan Šefl – 50,98 s
100m Motýl ženy: 20. Barbora Zavadová – 1:01,40 min
800M VZ muži: 9. Jan Micka – 8:01,57 min
4x200m VZ ženy: 10. Česko (Kopřivová, B. Zavadová, Elhenická, T. Zavadová) – 8:22,41 min

Stolní tenistky si připsaly další výhru, muži překvapili Singapur

Po včerejší bilanci 1:1 si české stolní tenistky dnes připsaly další vítězný souboj. Tentokrát to bylo proti týmu Velké Británie, který porazily jasně 3:0 na zápasy. Vítězství je to však velmi cenné a vydřené. Však Kučerová i Adámková sehrály pětisetové bitvy, které nakonec dosáhly do vítězných konců 3:2 na sety. Mikulcová následně dovršila český den vítězství 3:1. Česko je tak nyní v horní polovině tabulky s bilancí dvou výher a jedné prohry a skóre 6:3.

Mužská skvadra trochu nečekaně zaskočila tým ze Singapuru. Tradičně silný tým na různých světových akcích podlehl českému výběru 1:3 na zápasy. Svůj zápas prohrál Ondřej Bajger, naopak skvěle zahrál David Reitspies, který si připsal na konto dvě vítězství a velkou měrou tak přispěl k vítězství českého týmu.

Tři tenisté do čtvrtého kola

Miriam Kolodziejová potvrzuje na univerziádě formu a dnes si připisuje další výhru a postup již do čtvrtého kola turnaje. Velmi hravě po setech 6:1 a 6:2 si dnes poradila s reprezentantkou Hong Kongu Wu Ho Ching.

Postup vybojoval mezi singlisty také Matěj Vocel. Svedl doslova nervy drásající bitvu, která se přelévala ze strany na stranu, s Britem Findel-Hawkinsem. Nakonec jej porazil 6:4 a 7:6, když závěrečný tie-break ovládl 7:0.

Ve čtvrtém kole si také zahraje Pernilla Mendesová. Její soupeřkou v boji o postup byla Polka Justyna Jegiolka. A Pernilla ji jasně porazila poměrem 6:3 a 6:4. Nedlouho po své singlovém zápase nastoupila společně s Rutarovou do zápasu čtyřhry. A ten již nezvládly. Podlehly poměrně jasně páru z Thajska po setech 0:6 a 4:6.

Judista Knápek ani na podruhé neprošel do bojů o medaile.

To, co se nepovedlo Tomáši Knápkovi v kategorii do 100kg, se snažil napravit v kategorii otevřené. Na úvod porazil litevského soupeře a postoupil do čtvrtfinále turnaje.  Tam však podlehl Japonci Otovi a následně nepřešel ani přes Chen z Taipei v opravách a turnaj pro něj skončil.

Basebalisté berou další cennou výhru

Po včerejším debaklu proti domácí Taipei si dnes čeští basebalisté spravili chuť. Vyzráli totiž na tým Francie. Úvod měli doslova infarktový. Po pěti kolech vedli již 12:1. Poté již ale nebodovali a ještě se museli chvíli strachovat. Francouzi přes bezbodová kola sedm a osm přidali dvojku v kole šestém a čtyřku v posledním osmém a nakonec podlehli českému výběru poměrem 7:12.

Basketbalisté obě klání prohráli.

Obě dvě české výpravy dnes nastoupily proti silným Spojeným státům. A jak muži, tak i ženy prohráli. Byť se prali statečně. Mužská ekipa si odnesla porážku 78:107, ženy o trochu mírnější, 52:73.

České volejbalistky nestačily na Francii

Francie se dnes prokázala jako mnohem silnější tým a české studentky jasně porazila 3:0 po setech 25:14, 25:10 a 25:23.

Autor: Jan Linha