Akademické mistrovství České republiky v halové atletice 2018

Atletická hala Strahov, 8. ledna 2018

Tradičně druhý lednový víkend bojovali ve strahovské hale v Praze o mistrovské tituly atleti akademici. Ozdobou soutěže byla účast celé řady českých reprezentantů v čele s Dominikem Záleským (UP Olomouc), který jen těsně, o čtyři setiny, zaostal v novém osobním rekordu 6,67 s za limitem pro HMS v atletice v Birminghamu.

Výškařka Michaela Hrubá z UK FTVS si akademické mistrovství vybrala jako místo premiérového startu, stejně jako její soupeřka, reprezentantka Nikola Strachová. Míša překonala 185 cm, Nikola reprezentující ČZU 180 cm.  Krátké tratě se staly soubojem reprezentantek Marcely Pírkové z VUT Brno, která zvítězila na 60 m (7,47 s) a 400 m (55,37 s), druhé na 60 m Lucie Domské (UPOL), stříbrné na 400 m Terezy Petržílkové (ZČU) a vítězky na 60 m př. Kateřiny Dvořákové (PedF UK). Ta překážky vyhrála výkonem 8,57 s. Běhy v kategorii žen se staly kořistí Renaty Vocáskové z MUP , která na 800 m porazila časem 2:14,88 úspěšnou účastnici MEJ Vendulu Hluchou (VŠB Ostrava), ta dosáhla času 2:17,56. Běh na  1500 m vyhrála vrchařská reprezentantka Lucie Maršánová (VUT Brno) výkonem 4:32,87. V mužských kategoriích zopakoval svůj loňský titul Tomáš Vystrk (VUT) na 800 m (1:54,27) a na 1500 m zvítězil časem 4:01,51 min loňský finalista ME U23 Filip Šnejdr u FSV UK. Za zmínku stojí i výkon Filipa Litavského (ČZU) ve vrhu koulí 16,27 m. Michaela Hrubá přidala druhý titul ve skoku dalekém, kde zvítězila výkonem 602 cm před Kateřinou Dvořákovou, která výkonem 598 cm zůstala těsně pod elitní hranicí šesti metrů.

ženských kategoriích zvítězila UP Olomouc (42 bodů) před ZČU Plzeň a UK FTVS. V mužích uspělo ČVUT Praha (71 bodů) před MU FSpS a VUT Brno. Celkově vyhrálo soutěž družstev ČVUT se 103 body před Mu FSpS s 89 body a třetí ZČU Plzeň dosáhla 69 bodů.

Celá fotogalerie: Galerie AM ČR halová atletika 2018